Uroda

Jak wyglądać na rozmowie kwalifikacyjnej?


Aby wyglądać profesjonalnie w oczach swojego pracodawcy, powinnaś zadbać o kilka szczegółów dotyczących twojego wyglądu.

1. Strój – i nie ważne, czy szukasz pracy w biznesie, czy w branży gastronomicznej, uniwersalnym strojem na pierwszą rozmowę z pracodawcą jest biała koszula i czarne spodnie lub spódnica (zależy od pory roku i gustów). Nie wolno nakładać bluzek ze zbyt głębokim dekoltem, ani zbyt krótkich spódniczek. Rajstopy także nie powinny posiadać widocznych wzorów, a biżuteria ładnie komponować się z ogólnym wyglądam (polecamy złote kolczyki i cienki łańcuszek). Buty dobieramy w zależności od pogody.

2. Dodatki – świetnie prezentują się podręczne torebki w prostym kształcie, a także notatnik z długopisem. Takie gadżety pokazują nas jako osoby doświadczone i profesjonalnie podchodzące do pracy.

3. Makijaż i włosy – jest to kwestia sporna, gdyż każda z nas jest inna. Jak się jednak okazuje, pracodawcy cenią sobie ułożone i nieco wyprostowane włosy oraz delikatny makijaż akcentujący oczy. Nie należy jednak stosować ciemnego cienia do powiek, mocnej pomadki oraz nadmiaru podkładu.

4. Tatuaż i piercing – jeśli będziemy wykonywać zawód mający kontakt z klientem, takie rzeczy jak tatuaże i piercing nie powinny być ukrywane przed pracodawcą. Niestety, im bardziej urzędowe stanowisko, tym mniejsza tolerancja osób szukających pracowników na tatuaże. Ważna jest jednak szczerość!

5. Zachowanie na rozmowie kwalifikacyjnej nie powinno być chaotyczne. Zarówno nasze gesty jak i słowa powinny być oszczędne bez zbędnych wylewnych momentów. Należy mówić konkretnie, a także odpowiadać rzeczowo na ewentualne pytania. Nie należy też kłamać na temat swojego doświadczenia, bo takie informacje można bardzo łatwo zweryfikować u byłego pracodawcy.

6. Na 5 minut przed rozmową sprawdzamy swój wygląd w lusterku i przygładzamy ewentualnie odstające kosmyki, wycieramy rozmazany makijaż i otrzepujemy ubranie z pyłu. Na wszelki wypadek upewniamy się, czy mamy ze sobą referencje oraz dodatkową kopię Curriculum Vitae (często aplikacja internetowa nie jest drukowana przez pracodawców, a stanowi główny dowód naszego doświadczenia).

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów