Fitness

Taniec brzucha wysmukla sylwetkę


Zalet tańca brzucha nie sposób wymienić. Do najgłówniejszych zalicza się jego pozytywny wpływ na samopoczucie i samoocenę. Drugoplanową sprawą jest sylwetka – zwróćmy uwagę, że jest to jedyny rodzaj tańca, w którym obfite kształty pomagają w i nadają tańcowi uroku. Osoby chcące poprawić co nieco w swojej sylwetce zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Historia tańca brzucha sięga starożytnego Egiptu. Kobiety tańczyły go ku czci bóstwa. Starożytny Rzym to okres, gdy stał się rozrywką – czymś co czyniło przyjęcia ciekawsze i bardziej egzotyczne. Chrześcijanie określili go mianem nieprzyzwoitości, przez co przez wiele wieków był niepopularny w naszych rejonach, wręcz nieznany.
Obecnie w Polsce powstaje coraz więcej szkół oferujących zajęcia z tańca brzucha. Co przyciąga Polki do tej orintalnej formy pokazania siebie? Przede wszystkim kobiece ruchy podczas tańca. Opiera się on bowiem na subtelnych i ekspresyjnych ruchach rąk oraz pełnych gracji i wdzięku ruchach bioder. Sam taniec to improwizacja, za każdym razem będzie wyglądał inaczej. Dzięki temu tańcząca kobieta może poczuć się uwodzicielsko, zmysłowo i pokazać swoją seksualność na tyle, na ile obecnie to odczuwa. Całości dopełnia strój, który pozwoli na wyzbycie się kompleksów i podkreśli atuty sylwetki.
Taniec brzucha charakteryzuje wiele rzeczy. Zazwyczaj jest tańczony boso lub w spacjalnych baletkach. Strój tancerki składa się z dwóch (lub trzech) części: stanika oraz chusty owijanej wokół bioder. Brzuch jest odsłonięty, by dokładnie można było zobaczyć shimmy (drążcy ruch bioder) oraz wężowe ruchy kręgosłupa.
Zajęcia z tańca brzucha to także terapia. Spotykają się tu kobiety dojrzałe, panie chcące popracować nad talią, młode dziewczęta.. Wszystkie łączy jedno – chcą się poczuć zmysłowo i kobieco. Wspólny taniec i doskonalenie technik tanecznych pomaga w zwalczaniu kompleksów, a atmosfera intymności sprzyja integracji.
Szkoły tańca brzucha znajdują się m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Lublinie. Koszt 1h tańca wynosi ok. 25 zł.