Uroda

SPA dla włosów


Co jakiś czas nasze ciało wymaga regeneracji. Ciąża, praca, intensywny tryb życia lub choroby mają niekorzystny wpływ na jego stan. Oprócz organizmu, słabną także włosy, które stają się matowe i nieelastyczne. Jest kilka sposobów, które pomogą doprowadzić Twoje włosy do ładu.

Najlepsze efekty regeneracji włosów uzyskamy w salonach fryzjerskich oraz instytutach SPA. Możesz jednak wykonać je sama w domu, stosując odpowiednie kosmetyki. Aby włosy zostały odżywione, niestety musisz wydać na to nie małą sumę pieniędzy – zarówno profesjonalne zabiegi na włosy, jak i same kosmetyki nie należą do najtańszych. Mimo to, po zastosowaniu zabiegu SPA na włosy, będziesz zadowolona z efektu.

Na czym polega SPA dla włosów?

Zabieg SPA posiada kilka etapów. Nie ważne, czy wykonuje go specjalista, czy robisz to sama w domu – musisz dokładnie umyć każde pasmo oraz skórę głowy. Należy to zrobić dwukrotnie. Nie stosujemy suszarki – włosy osuszamy ręcznikiem, delikatnie ich dotykając. Nakładamy odżywkę odżywczą na włosy lub stosujemy maskę, zawierającą pantenol, glicerynę, masło karite lub wyciągi z owoców.

Drugim etapem jest sauna dla włosów. Zabieg ten wykonuje się w najlepszych salonach fryzjerskich i instytutach SPA, a polega na poddaniu włosów działaniu specjalistycznej sauny o temp. 40 stopni. Ma to na celu wspomóc wchłanianie preparatu odżywczego. Po zakończeniu zabiegu preparat sie spłukuje. W domu możesz wykonać ten sam sposób, zaopatrując się w podobne urządzenie (ceny od 600 złotych) lub po nałożeniu maseczki owiń włosy w folię aluminiową i pozostaw na głowie około pół godziny.

Teraz przyszedł czas na rekonstrukcję włosów zniszczonych i cienkich. Zawiera 4 etapy: kąpiel oczyszczającą, intensywną kurację, kompres termiczny i aplikację warstwy ochronnej. W sklepach dostępne są zestawy kosmetyków, które ułatwiają i wspomagają wykonanie w/w kroków. Możesz je także zakupić osobno. W salonie fryzjerskim na umyte pasma włosów nałożona zostanie odżywka zawierająca regenerujący olejek, a następnie fryzjer wygładzi prostownicą każde pasmo.

SPA dla włosów to także pielęgnacja skóry głowy. Aby włosy nie wypadały, a na skórze nie pojawił się łupież, wystarczy co jakiś czas aplikować aktywną borowinę i wykonać kilkuminutowy masaż całej głowy.

Nie ważne jaką metodę wybierzesz. W pielęgnacji włosów liczy się systematyczność i regularność – tylko wtedy uzyskasz efekt pięknych, zadbanych włosów!

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów