Fitness

Obóz fitness 2016


W USA wyjazdy na specjalne obozy odchudzające to codzienność. Ponieważ większość Amerykanów dotknął problem otyłości lub nadmiaru kilogramów, tego typu kursy są oblegane. Powodem jest świetnie zorganizowany program, podczas którego uczestnicy ćwiczą pod opieką trenerów osobistych, a także dbają o jadłospis według specjalnego planu. Jak organizacja takich obozów wygląda w Polsce?

Okazuje się, że w naszym kraju także istnieje wiele miejsc, w których organizowane są wakacje dla osób otyłych lub chcących zrzucić nadwagę. Jednym z takim miejsc jest Ryn na Mazurach, gdzie rok rocznie do Letniej Akademii Sylwetki przyłącza się kilkudziesięciu uczestników. Wiele jest ośrodków organizujących takie wczasy, jednak uważać należy na oszustów – jedźmy tylko w sprawdzone i polecane miejsca!

Obóz fitness oferować powinien komplet usług: zajęcia ruchowe, dietetyczny posiłek oraz różne formy rekreacji. Zajęcia ruchowe, mamy na myśli ćwiczenia na siłowni oraz w salach fitnessu, gdzie kilka godzin dziennie uczestnicy trenują różnego rodzaju sporty. Najpopularniejsze są zajęcia pływackie, zajęcia aerobicu, warsztaty fitnessu oraz siłownia na świeżym powietrzu. Tam uczestnicy pracują nad spalaniem kalorii oraz rzeźbią figurę. W specjalnej jadłodajni podawane są nie tylko posiłki, ale także prowadzi się warsztaty żywieniowe, podczas których uczymy się przygotowywania zdrowych i niskokalorycznych dań. Ważne jest także poznanie podstawowych zasad zdrowego żywienia, w tym roli jaką odgrywają w naszym organizmie poszczególne pierwiastki, minerały i szkodzące toksyny.

Najważniejsze w takim obozie jest jednak aktywne spędzanie wolnego czasu, czyli rekreacja. Ćwiczenia na siłowni nie zwalniają nas jednak z dalszej aktywności, dlatego warto korzystać z dodatkowych atrakcji ośrodka. Najbardziej lubiane są gry drużynowe, np. na korcie tenisowym, czy boisku do siatkówki plażowej. Ciekawe są także wyprawy rowerowe, kajakiem, a także rowerem wodnym. Jeśli sprzyjają warunki, możemy zorganizować wycieczki piesze po okolicznych zabytkach.

Najlepsze recenzje o tego typu obozach poznamy od znajomych, jednak jeśli nie znamy nikogo, kto wyjechał na takie wczasy, wówczas możemy udać się do biura podróży, gdzie uzyskamy szczegółowe informacje.