Fitness

Gra w tenisa, a odchudzanie


gra w tenisa

Tenis w wielu kręgach to gra oznaczająca prestiż. Okazuje się jednak, że jest to (mimo wszystko) sport dla każdego. Wystarczą wygodne buty i trwała rakieta. Gra w tenisa to także świetny sposób na pozbycie się zbędnych kalorii oraz ukształtowanie smukłej sylwetki. Także jeżeli w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania znajdują się jakieś korty zachęcamy do spróbowania tego sportu.

Skrócone zasady tenisa

Gra w tenisa ziemnego wymaga udziału dwóch osób. Potrzebujemy siatki, dzielącej boisko na dwa pola, rakiety oraz piłki. Najwygodniej jest ćwiczyć w wygodnych tenisówkach oraz krótkich spodenkach. Grę rozpoczynamy serwisem, czyli podaniem piłki za pomocą rakiety. Punkty zdobywamy, gdy uda się nam przebić piłkę na pole przeciwnika, bądź serw drugiej osoby trafi w aut.

Wady i zalety gry w tenisa

Jak każdy wysiłek fizyczny, tenis uprawiany regularnie wzmacnia mięśnie (zwłaszcza nóg) oraz pozwala na spalenie kalorii (nawet 700 w ciągu godziny!). Jest niezastąpiony dla dzieci, gdyż ćwiczy zręczność, szybkość, a także wytrwałość.

Osoby starsze wyraźnie odczuwają poprawę kondycji, a także stale towarzyszące uczucie młodości. Jest doskonałą dyscypliną dla diabetyków, osób otyłych i skarżących się na choroby serca. Tenis działa także na płuca, które stają się pojemniejsze, przez co dotlenione są wszystkie komórki ciała.

Zalet tenisa jest więcej, jednak najważniejszą jest: widoczna poprawa kondycji! Organizm staje się bardziej wytrzymały, dobrze znosi codzienne ciężary i czynności, a także chudnie w szybkim tempie.

Jak każdy sport, tenis nosi za sobą ryzyko kontuzji i urazów. Tych można uniknąć, przeprowadzając rozgrzewkę oraz dostosowania tempa i długości gry według własnych możliwości fizycznych. Warto także poradzić się specjalisty odnośnie technik gry.

Najważniejsze nazwy w tenisie:

AUT – piłka, która pada poza pole gry.

BEKHEND – uderzenie piłki za pomocą zewnętrznej strony rakiety.

FORHEND – uderzenie piłki za pomocą wewnętrznej strony rakiety.

DROP SHOT – zagranie piłką w sposób delikatny w taki sposób, by ta spadła niedaleko za siatkę.

GEM – część seta, który z kolei składa się z 6 gemów.

SERWIS – wprowadzenie piłki do gry, za pomocą mocnego uderzenia.