Diety

Dieta Kwaśniewskiego


I nie chodzi o dietę prezydenta! Twórcą diety jest dr Jan Kwaśniewski, propagator diety optymalnej. Polega ona na zwiększeniu ilości zjadanego tłuszczu, a redukowanie ilość zjadanych węglowodanów. Efekt jest zdumiewający, gdyż możesz stracić nawet 6 kg w miesiąc! Zatem, czy jesteś gotowa zjeść…smalec, żółty ser i tłuste mięsko?

Dieta Kwaśniewskiego jest dość kontrowersyjna. Dietetycy odradzają jej stosowanie, gdyż nadmiar tłuszczu szkodzi całemu mowi. Nie dostarczamy mu bowiem witamin, a to może odbić się na stanie naszej skóry i obniży odporność. Możemy niechcący przyczynić się do podwyższenia cholesterolu. Nadmiar tłuszczu może także spowodować odwodnienie – to powoduje że chudniemy, ale jakim kosztem?

Oczywiście dieta nie jest przeznaczona dla wszystkich, co nie znaczy że mało kto z niej korzystał. Ma wielu zwolenników i niejedna kobieta uzyskała zadowalający efekt. Wg Kwaśniewskiego, najlepszymi produktami są te, w których 1 białkowi odpowiada 3 g tłuszczu i 0,7 węglowodanów. Dietę można stosować dotąd, aż odczuwać będziemy na to potrzebę.

Co jeść na diecie Kwaśniewskiego?

Zacznijmy od tego czego lepiej unikać: cukru, słodyczy, miodu, dżemów i innych przetworów owocowych, kompotów, ziemniaków, roślin strączkowych, pieczywa, klusków typu lane kluski, budyniów, mąki zbożowej, warzyw o dużej ilości węglowodanów i soli.

W trakcie diety najczęściej sięgajmy po żółtka jajek i majonez. Pijmy kawę, herbatę i jogurty niedietetyczne. Potrawy możemy dowolnie przyprawiać, a także stosować dużo masła, smalcu, oliwy, wysokogatunkowej margaryny i olejów (np. słonecznikowego). Nasze główne dania powinny składać się z tłustych mięs: drobiu (np. kaczki), wędlin (polecane: kaszanka i salcesony), wieprzowiny, dziczyzny i galaret mięsnych. Ziemniaki możemy smażyć na frytki. Z warzyw wybieramy tylko te, o niezbyt dużej ilości węglowodanów – dzienna porcja nie może przekraczać 300g).

Dania dozwolone w diecie optymalnej

Są to między innymi:
– zabielany barszcz,
– zapiekanki mięsne,
– bigos,
– smażone kotlety,
– pizza,
– domowej roboty dania fastfoodowe,
– rolady mięsne,
– wędzonki,
– galarety mięsne,
– smażone ryby,
– smażone ziemniaki: placki ziemniaczane, frytki,
– omlety i jajecznice.

Diety
Dieta beztłuszczowa
Diety
Dieta selerowa
Diety
Dieta ogórkowa