Diety

Dieta bananowa


Banan to owoc, który w przeciwieństwie do innych owoców, ma więcej węglowodanów. Jednak jadany z odpowiednim składnikami jest głównym źródłem energii w trakcie diety odchudzającej. Dlaczego zatem nie spróbowaćby diety bananowej?

Banan zawiera duże ilości potasu, magnezu i selenu, które chronią serce przed chorobami. Jest także dobrym źródłem beta-karotenu, witamin z grupy B i C. W kuchni jest surowcem nietrwałym: od czasu ścięcia z drzewa do dnia sprzedaży nie może minąć 24 dni, a po zakupie nie należy go trzymać dłużej niż trzy dni. Mimo wszystko świetnie smakuje we wszelkich deserach, ale także w sałatkach, musli oraz z pieczonym mięsem.

Dieta bananowa jest najskuteczniejsza wtedy, gdy banany wprowadzamy do diety przez dłuższy okres czasu. Krótkotrwałe diety bananowe, opierające się na jedzeniu banana na okrągło przez kilka dni, nie są skuteczne. Efekt jo-jo jest niemal gwarantowany. Inaczej się ma dieta długotrwała – wówczas cenne elementy banana wchłaniane są do organizmu sponiowo, a organizm oczyszcza się i przyzwyczaja do nowego stylu życia.

Zasady diety bananowej

Proponowana przez nas dieta bananowa trwa 30 dni. Polega na zjadaniu pożywnego bananowego śniadania przez cały okres diety. Obiady i kolacje jemy według zasad diety rozdzielnej (więcej o diecie rozdzielnej znajdziesz TUTAJ). Z jadłospisu znikają wszelkie słodycze, alkohole, napoje gazowane, fast foody i słone przekąski. Unikamy cuku i nadmiaru soli. Ograniczamy ilość zjadanego nabiału – najlepiej, oprócz śniadania, zupełnie z niego zrezygnujmy. Przestawiamy się na wodę mineralną – można pić domowej roboty niesłodzone kompoty.

Jadłospis diety bananowej

Głownym posiłkiem w ciągu naszej diety jest śniadanie. Składa się ono na przemian z mlecznego koktajlu bananowego lub domowej roboty musli z bananów. Przepisy na obydwie potrawy znajdziesz w dziale PRZEPISY (w menu na górze strony).

Śniadanie: bananowe musli + szklanka wody niegazowanej
II śniadanie: kanapka z szynką + niesłodona herbata
Obiad: rosółPodwieczorek: galaretka owocowa
Kolacja: 2 parówki drobiowe + musztarda + kromka pełnoziarnistego chleba + niesłodzona herbata

Diety
Dieta ogórkowa
Diety
Dieta na trądzik
Diety
Dieta szpinakowa