Uroda

Czas na gorącą kąpiel..


Ach..która z nas nie lubi słodkiego leniuchowania w wannie gorącej wody z pianą? Relaks jest nam potrzebny co jakiś czas do regeneracji sił, a to jest jeden z najlepszych sposobów odpoczynku w domu. Podpowiadamy, co zrobić by kąpiel była nie tylko obowiązkiem, ale i przeżyciem.

Kąpiemy się, bo musimy zadbać o higienę. Nasza skóra nie znosi brudu, dlatego powinnyśmy się myć codziennie. Nie raz wystarczy prysznic, ale na zmęczone ciało polecamy gorącą wodę i wannę. Spośród kosmetyków myjących do ciała wybierz mydła nawilżające, które po długotrwałej kąpieli nie wysuszą dodatkowo skóry.

Jeśli kochasz bąbelki, zaopatrz się w płyn do kąpieli. Wybieraj spośród płynów zapachowych, najlepiej z dodatkiem olejku aromatycznego (od 20 złotych). Dzięki temu nawet po kąpieli będziesz czuła na sobie ich zapach. Jeśli nie lubisz za dużo piany, możesz wyprać perełki lub rozpuszczalne w ciepłej wodzie żele. Warto także posiadać na półce w łazience sól do kąpieli.

Wszelkie preparaty wpuść do wanny przed wejściem do wody. Muszą się one dobrze rozpuścić – gdy wejdziesz zbyt wcześnie, uwalniane mydliny mogą spowodować na Twojej skórze alergię.

Atmosferę kąpieli możesz wzbogacić o świeczki zapachowe (od 1 zł), przyjemną muzykę, ulubioną książkę, lub nawet telefon do rozmowy z przyjaciółką. Obecnie do kupienia są także specjalne poduszeczki, służące do podparcia głosy o wannę w czasie kąpieli. Są wykonane z nieprzemakalnego materiału i kosztują nawet 10 złotych.

Po wyjściu z wody dokładnie wysusz skórę. Nie rób tego, trąc ręcznikiem skórę, ale delikatnie go przyciskając. Używaj miękkich ręczników wykonanych z bawełny. Suchą skórę warto posmarować balsamem nawilżającym.

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów