Uroda

5 kosmetyków do twarzy…


…których nie może zabraknąć w twojej łazience! Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, które kosmetyki w łazience są najpotrzebniejsze, a które stanowią tylko atrakcyjny dodatek? Na jakie kosmetyki lepiej wydać więcej pieniędzy, a na których możemy przyoszczędzić?

Skóra na twarzy jest bardzo specyficzna. Jest to najbardziej widoczna i zauważalna część naszego ciała. Ważne jest, by skóra okolic twarzy i dekoltu wyglądała estetycznie i świeżo. Zanim kupisz zestaw kosmetyków do twarzy zastanów się, które są dla ciebie najważniejsze i bez których da się żyć. Na pewno na twojej półce w łazience musi znaleźć się odpowiedni krem. Jest to kosmetyk, na którym absolutnie nie powinnaś oszczędzać. Przed zakupem kremu powinnaś ocenić jaki masz rodzaj ceny, a następnie dostosować krem do swoich potrzeb. Kremy powinno zmieniać się co dwa miesiące – dzieje się tak, ponieważ skóra z czasem przyzwyczaja się do nowego specyfiku i nie reaguje na niego po dwóch miesiącach. Co więcej, krem używany regularnie i otwierany codziennie, pod wpływem powietrza także się zmienia. Substancje zawarte w kremie mogą się przeterminować, co spowoduje później uczulenie.

Drugim najważniejszym kosmetykiem jest żel do twarzy – tylko żel (bądź podobne kosmetyki) w działaniu z wodą pozwolą na dokładnie oczyszczenie skóry twarzy. Jest to szczególnie ważne, jeżeli nasza cera ma tendencje do wyprysków, pryszczy i wągrów. Obecnie do wyboru jest wiele specyfików, które nie dość że oczyszczają skórę z brudu i pyłu, to także złuszczają martwy naskórek.

A propos naskórka.. warto mieć pod ręką peeling do twarzy. Jest on niezmiernie ważny, gdyż musimy na bieżąco usuwać z twarzy martwy naskórek i odsłonić nowy. Nowa skóra regeneruje się średnio w miesiąc, więc warto obserwować zachowanie skóry na twarzy i wykonywać peeling w momencie, gdy zauważymy lekkie łuszczenie się skóry. Peelingi zalecane są szczególnie nastolatkom, którzy w związku z dorastaniem, zmagają się z problemami skóry. Po wykonanym peelingu warto porządnie nawilżyć skórę.

Kosmetyki do demakijażu to niedzowny element każdej łazienki. Używamy ich zazwyczaj wieczorem, gdy przygotowujemy się do spania. O tym, jakie preparaty są najlepsze, pisaliśmy w artykule: Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

Ostatnim ważnym kosmetykiem jest podkład do twarzy. Stanowi on bazę pod makijaż i wnika wgłąb skóry – nie możesz zatem używać tanich, pochodzących z niewiadomego źródła kosmetyków, gdyż mogą one powodować uczulenia! Na zakup podkładu wybierz się do drogerii, gdzie znajdziesz testery. Najpierw wypróbuj nieco podkładu na ręce, by dobrać odcień. Zastanów się też, czy kosmetyk ma rozświetlić twoją twarz, czy chcesz pozostawić ją matową.

Pamiętaj zatem, by nie oszczędzać ani na kremie, ani na dobrym peelingu, ani na reszcie z powyższych kosmetyków – od nich zależeć będzie twój wygląd!

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów