Uroda

Jak zatuszować opuchnięte oczy?


Powodów opuchniętych oczu jest dużo. Mogą być oznaką niewyspania, podrażnienia, wczorajszej imprezy, stresu lub alergii. Mogą także wystąpić po płaczu lub są po prostu wrodzone. Nie ważne co powoduje opuchnięcie, oczy wydają się wówczas nienaturalnie zwężone, a dolna powieka jakby nieco opadała. Co zrobić z opuchniętymi oczami?

Przestań traktować je zwykłymi kremami i przejdź na specjalne żele dla opuchniętych oczu. W porównaniu z kremami, żele są lekkie, szybko się wchłaniają (przez co nie trzeba ich zbyt długo wcierać) i dają natychmiastowy efekt. Takie preparaty znajdziesz w aptece i kosztują nawet 10 złotych. Warto także zainwestować kilka złotych w krople do oczu. Pomogą one w wypłukaniu resztek kosmetyków i nawilżą oko.

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na jakiekolwiek prepaty, zainwestuj w herbatę w torebkach i ogórka. Okłady z zaparzonej, a następnie schłodzonej herbaty przywrócą skórze normalny wygląd, z kolei okład z plastra ogórka spowoduje, że skóra na powiekach będzie wyglądała świeżo.

Jeśli wykonujesz makijaż kosmetykami rozświtlającymi – przestań na jakiś czas. One uwydatniają opuchnięte oczy. Makijaż musi bazować na korektorze, który rozprowadzamy po dolnej powiece. Wybierz także ciemniejszy o jeden ton podkład do twarzy. Usta pomaluj ciemniejszą pomadką – odwrócisz w ten sposób uwagę od oczu.

Czy istnieje dieta na opuchnięte oczy? Tak! I to nie taka sroga jak inne odchudzające diety. Wystarczy, abyś unikała potraw słonych. Na jakiś czas zaprzestań także picia alkoholu. Gdy ograniczysz sól i zredukujesz z diety alkohol, wypijaj dwa razy więcej wody z cytryną dziennie niż to robiłaś do tej pory. Ilość spożywanych płynów ma wynosić najmniej 1,5 litra dziennie.

Ostatnią radą na spuchnięte oczy jest sen i wypoczynek. Staraj się chodzić wcześniej spać i nie stresować błachostkami.

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów