Uroda

Jak zadbać o urodę po porodzie?


Poród to ciężki, ale najwspanialszy okres dla każdej kobiety. Ciało wymęczone ciążą możemy szybko zregenerować, a my podpowiadamy w jaki sposób zrobić to najskuteczniej!

Jeżeli chcesz, by twoje ciało wyglądało naturalnie, to naturalnie musisz o nie zadbać! Jak ognia unikaj preparatów z apteki – działają szybko, ale nie bez echa na nasz organizm przychodzi ich działanie! Pierwsze dni po porodzie powinnaś przeczekać – w tycm okresie najważniejszy jest powrót do zdrowia i uporanie się ze skutkami wydania na świat maleństwa. Pierwsze zabiegi wykonaj miesiąc po porodzie.

Najbardziej niezadowalającą częścią naszego ciała po ciąży jest brzuch. Już po dwóch miesiącach wróci do swojego pierwotnego rozmiaru, jednak rozciągnięta skóra jest zmorą wielu matek. Sposobem na skórę na brzuchu są ćwiczenia gimnastyczne – w naturalny sposób przywracają jej strukturę do normalnego wyglądu. Ćwiczenia wspieramy peelingami (np. pestek winogron lub kawy). Nie powinnaś też nosić majtek ściągających. Jak najczęściej wciągaj brzuch.

Gdy doskwierają ci przebarwienia na twarzy, brzuchu i wokół brodawek sutkowych, oznacza to, że nadal widać efekty hormonów, które szalały w twoim organizmie w czasie ciąży. W 90% plamki znikają same – wraz ze spadkiem hormonów. Jeśli skończyłaś karmić piersią, a plamki pozostały, niestety wymagają one natychmiastowej pomocy dermatologa.

Prawie każda kobieta zachwala swój biust w czasie karmienia. Staje się on duży, jędrny i bardzo krągły. Ponieważ skóra na piersiach także się rozciąga, wkrótce po przestaniu karmienia biust zmaleje, a nadmiar skóry spowoduje opadnięcie piersi. Aby tego uniknąć zakładaj odpowiednio dopasowane biustonosze bez fiszbin. Na skórę piersi dobrze wpływają masaże oraz żele ujędrniające dla karmiących matek. Możesz też wykonać kilka razy dziennie ćwiczenia typu: napinanie mięśni klatki piersiowej przy złożonych dłoniach uniesionych na wysokość obojczyków.

Rozstępy są jednym z najbardziej znienawidzonych znamion ciąży. Mija sporo czasu zanim znikną, jednak aby przyspieszyć ten proces wystarczy dieta bogata w witaminę E oraz ćwiczenia (np. spacery). Od czasu do czasu zastosuj masaże.

Pielęgnacja cery u świeżo upieczonej mamy powinna opierać się na częstych peelingach, głębokim nawilżeniu skóry i jednorazowej wizycie u kosmetyczni na niedługo po porodzie. Jest to ważne, gdyż na kilka tygodni po porodzie zaczynają się rodzinne sesje fotograficzne, a jest to ważna okazja by zadbać o siebie. Najpraktyczniejszą fryzurą dla młodych mam jest tzw. do ucha. Dzięki niej szybko uporasz się z myciem oraz czesaniem. Nudne cięcie możesz wynagrodzić ciekawym kolorem włosów.

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów