Uroda

Jak stosować róż do policzków?


Jedną z najbardziej istotnych czynności podczas przygotowywania makijażu, jest staranne rozprowadzenie różu na policzkach. To dzięki temu kosmetykowi możemy nadać twarzy kształt, a także podkreślić piękne rysy. Z nami bez trudu zapoznasz się z podstawowymi zasadami stosowania różu.

Pierwszą czynnością jaką powinnaś wykonać, jest dobór różu do twarzy, odpowiadającego kolorem do Twojej karnacji. Wśród sklepowych półek znajdziesz zarówno droższe – reklamowane kosmetyki, ale także tańsze produkty. Od nich zacznij poszukiwania, gdyż mniej znane marki mają zazwyczaj w swojej ofercie większy wybór. Najważniejszą zasadą przy wyborze różu jest wybór takiego odcienia, który jak najbardziej pasuje do koloru skóry. Dobór różu pod pomadkę jest ogromnym błędem! Posiadaczki jasnej karnacji powinny szukać w palecie chłodnego różu, natomiast kobiety o nieco ciemniejszej karnacji znajdą swój kolor w palecie o kolorystyce morelowej.

Najlepiej sprawdza się róż w kamieniu, który nakłada się grubym pędzlem. Możesz do użyć w dowolnym momencie – w łazience, samochodzie lub podczas przerwy w pracy. Do wyboru są także róże w kremie, ale lepiej jest je wykorzystać do dodania blasku, np. przed imprezą.

Teraz przyszedł czas na określenie kształtu swojej twarzy. Istnieją cztery określenia:
– prostokątna
– trójkątna
– okrągła
– owalna.

Jeśli nie wiesz, jaki typ pasuje do Ciebie, zrób prosty test. Zwiąż dokładnie włosy do tyłu, stań przed lustrem i czerwoną szminką poprowadź na swoim odbiciukształt twarzy. Później stań dalej i określ, jaki kształt najbardziej pasuje do Ciebie.

Jak wykonać dobrze makijaż?

Kobiety o prostokatnej twarzy powinny różem przyciemnić boki czoła i wystające części żuchwy. Można to zrobić malując na tych częściach trójkąty. Aby podkreślić policzki warto przeciągnąć pędzlem poziomo w miejscu, które chcemy pokazać. Podobny makijaż stosuje Angelina Jolie.

Kobiety z twarzą trójkątną powinny odrobinę różu położyć na podbródek, a mocniejsze pociągnięcia pędzlem zastosować na czole, na tzw. łukach przy skroniach. Policzki powinny być oznaczone ukośną plamą. Najbardziej charakterystyczną w show-biznesie osobą o trójkątnej twarzy jest Reese Witherspoon.

Twarz okrągła wymaga podkreślenia bocznych jej części, dlatego róż rozprowadzamy od skroni po żuchwę. Na kościach policzkowych malujemy elipsę z różu. Ten rodzaj makijaży stosuje Kirsten Dunst.

Najmniej problemów z różem mają kobiety o owalnej twarzy, gdyż nie wymaga ona korygowania. Jeśli chcemy zastosować mocny makijaż, możemy to zrobić, nakładając na sam środek policzków niewielką ilość różu. Taki typ twarzy ma znana amerykańska aktorka, Vanessa Williams.

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów