Fitness

Sprawdzone sposoby na nudny trening


Nasza redakcja składa się z kobiet wysportowanych i aktywnych. Wiemy, jak urozmaicać codzienny trening, by przestał być nudnym obowiązkiem. Jeśli Ty także po 15 minutach ćwiczeń masz ochotę porzucić nudny trening, koniecznie zapoznaj się z naszym mini-poradnikiem, w którym podajemy SPRAWDZONE sposoby na urozmaicenie treningu. Weź głęboki oddech, przeciągnij się dwa razy i ruszaj do ćwiczeń!

Najlepszym sposobem na urozmaicenie treningu, jest po prostu wykonywanie nowych ćwiczeń. Wystarczy zmienić pozycję – np. skłony wykonywać na klęczka, a zwykły treningowy rowerek zamienić na rowerek na plecach. Warto zapoznać się z propozycjami ćwiczeń – znajdziemy je we wszelkich poradnikach, w dziale dotyczącym sportu. Nasza propozycja na nowe ćwiczenia to ćwiczenia na boczki (cały artykuł znajdziesz TUTAJ).

Warto zmienić maszyny oraz gadżety sportowe, które wykorzystujemy do ćwiczeń. Siłownię warto zastąpić ćwiczeniami na powietrzu, a trening w domu od czasu do czasu wykonaj w klubie fitnessu. Najlepiej, gdybyś na każdym treningu wykorzystywała inne maszyny i zmieniała miejsce ćwiczeń. Wtedy masz pewność, że nuda Cię nie złapie. Jeśli uprawiasz jakiś sport, np. nordic walking, to możesz zapisać się do grupy NW w twoim mieście. Często jest tak, że motywacja zwiększa się wraz z towarzystwem. Widząc, jak przyjemnie jest ćwiczyć w towarzystwie, sama nabierzesz ochoty na sport.

Czasem od treningu trzeba odpocząć. Nie oznacza to, że całkowicie masz sobie odpuścić ćwiczenia – jeden weekend możesz poświęcić na spotkania ze znajomymi, domowe SPA lub sprawienie sobie drobnej przyjemności. Od nowego tygodnia ponownie ruszysz do treningu pełna zapału i nowych pomysłów.

Z drugiej strony – możesz przyspieszyć tempo treningu. Krótszy, ale bardziej intensywny trening sprawi, że staniesz się pobudzona, a ćwiczenia przestaną się ciągnąć w nieskończoność.

Ostatnim sposobem na udany trening jest muzyka! Nie ma nic bardziej pobudzającego, niż rytmiczna muzyka. Najlepsze do uprawiania sportu są piosenki disco i muzyka klubowa. Warto spróbować treningu przy poniższych piosenkach:
– Dennis Ferrer  – Simfonia Della Notte
– Delta Goodrem – Believe Again (Tommy Trash Remix)
– Madonna – Hung Up
– Eric Prydz – Call on my
– Ciara-BANG IT UP
– DJ Tiesto – Touch Me
– C-Bool-You\’re Free
– Bleach Vs Benny Benassi – Narcotic thrust
– Roger Sanchez- Turn on the music.