Uroda

Sposoby modelek na zdrowy i świeży wygląd


Zastanawiałyście się kiedyś co robią modelki, że niemal zawsze wyglądają świeżo i estetycznie? My poznaliśmy sekrety niektórych z nich i chcemy podzielić się z wami tą wiedzą! A Ty który z nich wypróbowałaś?

Modelki przede wszystkim stawiają na naturalność. Oprócz sesji i specjalnych okoliczności, niemal zupełnie nie używają kosmetyków i nie stosują make-upu. Niektóre, obdarzone piegami bądź pieprzykami, specjalnie je podkreślają. Swoje piegi często pokazuje Kate Moss, pieprzykiem chwali się Cindy Crowford, a ze swojej tuszy dumna jest Johanna Dray. Wśród modelek modna jest również oryginalność. Jeżeli masz duże brwi – nie zmniejszaj ich, a wręcz wyeksponuj! Tak samo powinno się wyeksponować kręcone, będące w ciągłym nieładzie włosy. Dziś bycie oryginalną jest równoznaczne w byciu ZAUWAŻALNĄ! Niestety, wiele modelek dla chęci bycia zauważalną decyduje się na szokujące niekiedy fryzury. Pamiętaj, że przy radykalnej zmianie fryzury musisz zmienić cały swój image. Nie możesz bowiem przefarbować włosów na srebrno i ściąć je niemal na łyso, a potem ubierać kapelusze, bądź nakładać spinki…

Każda modelka na co dzień stosuje tylko bazę pod makijaż. Wyjście na zakupy w pełnym makijażu może być męczące i niekorzystne dla skóry. Najlepiej jest więc ograniczyć się do makijażowego minimum. Do przygotowania dziennego make-upu wystarczy podkład do twarzy, błyszczyk do ust i tusz do rzęs. Ważny jest także codzienny rytuał demakijażu i pielęgnacji twarzu. Nie możesz tego robić niedostosowanymi do twojej cery kosmetykami. Pamiętaj, by uważać przy zakupach!

Oprócz make-upu na buzi modelki widać jej stan zdrowia. Każda kobieta powinna dbać o swoje zdrowie, zapobiegać chorobom, albo natychmiast wyleczyć wszelkie choroby, zapalenia i schorzenia. Modelki dużo odpoczywają – brak snu niekorzystnie wpływa na oczy. Nie myśl, że życie modelki to same imprezy i bankiety – gdyby tak było, to niemal każda chodziłaby opuchnięta i lekko podchorowana…Pamiętaj, że na tężyznę fizyczną dobrze wpływa cisza, spokój, dużo snu i masaże. Zadbaj o to, by wygospodarować dla siebie kilka chwil wolnego i oddać się domowym zabiegom odprężającym.

Niezmiernie ważna w życiu modelek jest dieta. Jesteś tym co jesz to niemal codzienna poranna modlitwa. Ważne jest tutaj, aby nie zatruwać swojego organiuzmu niezdrowym jedzeniem i alkoholem, gdyż wszystkie toksyny w nich zawarte odbijają się na cerze i włosach. Zamiast batonika warto zatem zjeść świeże owoce lub wypić smaczne koktajle. Obiady jadamy często, ale w niewielkich ilościach.

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów