Uroda

Skuteczne nawilżenie włosów


Wpływ słońca, wiatr, chłód lub zbytnie gorąco wysuszają nie tylko skórę głowy, ale także i włosy. My wiemy jak pomóc wysuszonym włosom! Zapraszamy do naszego mini-poradnika!

Włosy wysuszają się zarówno od warunków pogodowych, jak i od złego traktowania po myciu, zbyt częstego farbowania, używania nieodpowiednich kosmetyków i zbyt częstego korzystania z prostownicy. Aby na powrót stały się nawilżone, błyszczące i lśniące, musisz poddać je kilku zabiegom.

Pierwszym z nich jest zmiana szamponu. Powinnaś zaopatrzyć się w dobry szampon ze składnikami nawilżającymi. Ma on nie tylko oczyścić skórę i włosy z brudu, pyłu i pozostałego lakieru, ale także głęboko nawilżyć pasma włosów. Jeśli włosy tego potrzebują, kup szampon regenerujący. Konieczne jest także nawilżanie włosów za pomocą odżywki. Jest to drugi po szamponie podstawowy kosmetyk.

Po umyciu włosów odpowiednim szamponem wykonaj raz w tygodniu maseczkę na włosy. Najlepsze są maseczki z wyciągiem z owoców cytrusowych i awokado. Po nałożeniu maseczki na zwilżone ciepłą wodą włosy, trzymaj ją na głowie przez 10 minut. Możesz owinąć włosy ręcznikiem lub folią, co pomoże zatrzymać ciepło – wówczas łuski włosów rozchylą się, a maseczka wniknie wgłąb włosa.

Maseczki możesz wykonać przygotowując je sama w domu, z produktów dostępnych w lodówce. Dobrze sprawdzają się m.in.:
– maseczka z żółtka i oliwy (3 łyżeczki oliwy z oliwek + kilka kropli witaminy A + żółtko)
– maseczka z jajka i piwa (1/3 szkl. piwa + jajko)
– maseczka z oleju kokosowego, miodu i żółtka (3 łyżki oleju kokosowego + łyżka miodu + 2 żółtka).

Wszystkie maseczki przygotowywane w domu powinny być nakładane na głowę po podgrzaniu.

Aby uniknąć przesuszenia włosów, powinnaś farbować włosy u fryzjera. Farby wykorzystywane w salonach fryzjerskich zawierają inne składniki, niż te kupowane w sklepach. Pozostają na włosach o wiele dłużej, a włosy stają się bardziej odżywione. Pamiętaj, by regularnie przycinać rozdwojone końcówki!

Jeżeli twoje włosy mają tendencje do przesuszania się, musisz zrezygnować z ciężkiego lakieru, wosku i żelów do włosów.

Włosy, aby były nawilżone, możesz potraktować dietą: zwiększ liczbę zjadanych warzyw i owoców. Szczególną uwagę zwróć na dodawanie do potraw kalafiora, brokuła, soczewicy, nabiału i warzyw zielonolistnych. Dobrze sprawdzą się owocowe koktajle i jogurty ze świeżymi owocami. Osoby lubiące wypieki powinny spróbować ciasta marchewkowego, ciasteczek zbożowych i amoniaczków. Na przesuszone włosy dobrze sprzyja mięso – nie powinno więc do zabraknąć w naszej diecie.

Powyższe metody zostały przetestowane i sprawdzają się tylko wtedy, gdy będziesz regularnie dostosowywała się do zasad.

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów