Uroda

Przygotowanie skóry do tatuażu


Sezon 2013 zachęca do wykonania tatuaży – do mody wracają wytatuowane ręce oraz widoczne części dekoltu. Jednak aby wykonać taki obraz, należy przygotować się do niego bardzo starannie, a zacząć należy od przemyślanego wzoru. Pamiętajmy, że jest to ozdoba na całe życie i zajmuje spory kawałek cennej skóry, przez co nie będziemy mogli go nigdy zmyć i zastąpić nowym! Jak zatem przygotować skórę do tatuowania?

Najlepsza rada – nie choruj! Zły stan skóry, spowodowany alergią, bądź komplikacjami po przyjmowaniu leków zakazuje wykonywania jakichkolwiek zabiegów w salonie. Nakładanie tuszu na zniekształconą skórę może spowodować poważne skutki uboczne, które mogą skończyć się nawet nieodwracalnym zaburzeniem gospodarki hormonalnej. Jeśli zatem planujesz robienie tatuaży, koniecznie skontaktuj się z dermatologiem i powiedz dlaczego chcesz wyleczyć się z choroby – jest to niezwykle ważne, gdyż niektóre leki (w tym maści) zmuszają do rezygnacji z takich zabiegów!

Należy zatem zadbać o idealny stan skóry, bez krostek, uczuleń, ani chorób. Aby daną partię ciała można było wytatuować, należy zadbać także o prawidłową depilację. Na skórze nie może znajdować się ani jeden włosek, dlatego dobrze jest zastosować wosk. Koniecznie należy potem dobrze nawilżyć skórę w danym miejscu oraz odczekać co najmniej dwa dni. Ogolona skóra nie wywoła infekcji i przyspieszy proces gojenia się ran.

Inną sprawą o jaką powinniśmy zadbać przed zabiegiem, to dobra kondycja podczas tatuowania. Zakazane jest tatuowanie się pod wpływem alkoholu lub innych używek! Na dzień przed zabiegiem oczyszczamy organizm z toksyn (np. dzięki jednodniowej diecie owocowej) i rezygnujemy z kawy. Możemy ją zastąpić nektarem, sokami lub kompotem – przez jeden dzień to żaden problem, prawda?

Jak przetrwać tatuowanie?

Ból podczas tatuowania jest bardzo wyraźny, czasem paraliżujący. Jedynym lekiem jest zaciśnięcie szczęki i wytrzymanie zabiegu! Uwagę od igły odwróci nam telewizja, książka, czasopismo lub obecność innej osoby.

Poniżej prezentujemy galerię ciekawych tatuaży kobiecych. Na który wzór byś się zdecydowała?

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów