Uroda

Przygotowanie skóry do tatuażu


Sezon 2013 zachęca do wykonania tatuaży – do mody wracają wytatuowane ręce oraz widoczne części dekoltu. Jednak aby wykonać taki obraz, należy przygotować się do niego bardzo starannie, a zacząć należy od przemyślanego wzoru. Pamiętajmy, że jest to ozdoba na całe życie i zajmuje spory kawałek cennej skóry, przez co nie będziemy mogli go nigdy zmyć i zastąpić nowym! Jak zatem przygotować skórę do tatuowania?

Najlepsza rada – nie choruj! Zły stan skóry, spowodowany alergią, bądź komplikacjami po przyjmowaniu leków zakazuje wykonywania jakichkolwiek zabiegów w salonie. Nakładanie tuszu na zniekształconą skórę może spowodować poważne skutki uboczne, które mogą skończyć się nawet nieodwracalnym zaburzeniem gospodarki hormonalnej. Jeśli zatem planujesz robienie tatuaży, koniecznie skontaktuj się z dermatologiem i powiedz dlaczego chcesz wyleczyć się z choroby – jest to niezwykle ważne, gdyż niektóre leki (w tym maści) zmuszają do rezygnacji z takich zabiegów!

Należy zatem zadbać o idealny stan skóry, bez krostek, uczuleń, ani chorób. Aby daną partię ciała można było wytatuować, należy zadbać także o prawidłową depilację. Na skórze nie może znajdować się ani jeden włosek, dlatego dobrze jest zastosować wosk. Koniecznie należy potem dobrze nawilżyć skórę w danym miejscu oraz odczekać co najmniej dwa dni. Ogolona skóra nie wywoła infekcji i przyspieszy proces gojenia się ran.

Inną sprawą o jaką powinniśmy zadbać przed zabiegiem, to dobra kondycja podczas tatuowania. Zakazane jest tatuowanie się pod wpływem alkoholu lub innych używek! Na dzień przed zabiegiem oczyszczamy organizm z toksyn (np. dzięki jednodniowej diecie owocowej) i rezygnujemy z kawy. Możemy ją zastąpić nektarem, sokami lub kompotem – przez jeden dzień to żaden problem, prawda?

Jak przetrwać tatuowanie?

Ból podczas tatuowania jest bardzo wyraźny, czasem paraliżujący. Jedynym lekiem jest zaciśnięcie szczęki i wytrzymanie zabiegu! Uwagę od igły odwróci nam telewizja, książka, czasopismo lub obecność innej osoby.

Poniżej prezentujemy galerię ciekawych tatuaży kobiecych. Na który wzór byś się zdecydowała?

There are currently no comments.