Uroda

Przepis na puszyste włosy


Jeśli Twoje pasma są cienkie, pozbawione objętości i oklapnięte, to właśnie tutaj znajdziesz odpowiedź na pytanie: jak sprawić, by włosy stały się na nowo puszyste? Zapraszamy do lektury!

Prawdopodobnie połowa polskich kobiet nie jest zadowolona ze swojej fryzury. Większość skarży się na to, że pasma są za cienkie, by móc je modelować. Warto więc zacząć pielęgnację od mycia głowy. Na sklepowych półkach stoi mnóstwo szamponów, wzbogaconych o składniki wbudowujące się w łodygi włosów, pogrubiając je. Jeśli chcemy zastosować odżywkę, niech będzie to lekka odżywka – np. pianka lub spray. Unikaj ciężkich odżywek z silikonem.

Dobrym pomysłem jest także terapia w tabletkach lub ampułkach. Efekty są niewiarygodne, o ile zażywa się je systematycznie i długo, bo minimum 3-4 miesiące. Ceny tego typu produktów nie należą do najmniejszych, niemniej jednak dają widoczny efekt.

Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych ważny jest także sposób modelowania włosów. Najlepiej sprawdza się metoda pod włos. W trakcie suszenia, nawijaj włosy na grubą okrągłą lub półokrągłą szczotkę i podkręcaj je w kierunku przeciwnym niż ten, w którym mają opadać. Postaraj się podgrzewać pasma od spodu, trzymając przez kilka sekund suszarkę tuż pod szczotką. Podczas codziennego suszenia, czesania i ocierania się o ubranie ich końce uszkadzają się i rozdwajają – wtedy fryzura traci ładny kształt i trudno ją ułożyć. Dlatego tak ważne jest ucinanie rozdwojonych końcówek (przynajmniej raz na półtora miesiąca).

Warto jest kręcić włosy na wałki. Wystarczą 3 grube, okręcone na prawie suche włosy, na samym czubku głowy. Im drobniejszy i mocniejszy skręt, tym fryzura wyda się bujniejsza. Warto spryskać włosy wtedy preparatem utrwalającym fryzurę.

Jeśli nadal potrzebujesz zmiany, warto pomyśleć o kolorze włosów. Jaśniejsze refleksy na ciemniejszych włosach lub dużo bardzo cienkich jasnych pasemek sprawią, że fryzura zyska optycznie na objętości. Nie rób tego sama! Fryzjer doradzi Ci, jaki kolor będzie pasował najlepiej do Twojej karnacji.

Jednym z chwytów na zmianę puszystości włosów może być zmiana przedziałka. Jeśli robisz przedziałek zawsze po tej samej stronie, włosy przyzwyczajają się i zaczynają przylegać do głowy wokół niego. Dlatego każdego wieczoru przeczesuj pasma szczotką pod włos. Dzięki temu pasma nie stracą objętości.

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów