Fitness

Przepis na..kształtne pośladki!


Gdyby spytać 100 mężczyzn, jaka część ciała u kobiety przykłuwa ich uwagę najbardziej, to większość odpowiedziałaby, że pupa. Każda kobieta chce, by jej pupa była kształtna, jędrna iprzyciągająca wzrok. My wiemy, jak to zrobić – wystarczy kilka minut dziennie!

Najważniejszą rzeczą, jaką powinna wiedzieć kobieta dbająca o ładny wygląd pośladków, jest fakt iż pupa nie lubi siedzieć! Siedzący tryb życia powoduje utratę jędrności pośladków i często pokrywa się cellulitem. Wystarczy poświęcić dziennie kilka minut na podstawowe ćwiczenia, aby pośladki ożyły.

Jakie ćwiczenia na mięśnie pośladków są najlepsze?

Ponieważ pupa składa się z trzech mięśni (pośladkowego wielkiego, średniego i małego), należy wykonywać ćwiczenia w różnych pozycjach. Propozycje ćwiczeń klasycznych:
Ćwiczenia przy krześle: wymachy i odwodzenie wyprostowanych na przemian nóg na boki i do tyłu.
Przysiady
Ćwiczenia w klęku: wymachy nóg do tyłu, podnoszenie nóg na boki.

Spalanie tkanki tłuszczowej można uskutecznić, zapisując się na aerobik lub zajęcia fitnessu. Zalecana jest także jazda na rolkach, łyżwach i taniec – sporty te wymagają od mięśni pośladkowych niemal stałego napięcia. Zwłaszcza jazda na rolkach pomoże, gdy chcemy wymodelować ładny kształt pośladków.

Sport to nie wszystko. Należy pamiętać także o diecie. Unikajmy niezdrowego jedzenia z fast foodów i uzupełnijmy swój jadłospis w świeże owoce i warzywa.

Efekt jędrnej pupy to także skóra – o nią możemy zadbać, stosując specjalistyczne preparaty wyszczuplające i ujędrniające. Ich wklepywanie jest także formą ćwiczenia, bo taki masaż pomnaga w ukrwieniu skóry. Najlepsze preparaty wzbogacone są w wyciągi z alg, kofeinę, bluszcz itp. Obecnie na rynku znajduje się wiele produktów do masażu, które pomogą w rozprowadzeniu kosmetyku lepiej niż ręce – polecamy rękawice, gąbki i masażery.

Niestety, pupa nie stanie się jędrna od razu. Potrzeba czasu, by pośladki były podniesione i pełne. Jednak efekt, jaki zobaczycie po czasie wyrzeczeń i ćwiczeń będzie zapierający dech!