Uroda

Jak prawidłowo wykonać demakijaż?


Pytanie równie ważne co o wykonanie samego makijażu. Demakijaż pomaga w usunięciu nadmiaru kosmetyków oraz nagromadzonego podczas dnia kurzu z twarzy. Jeżeli zaniedbamy tę czynność, nasza skóra stanie się szara i będzie miała skłonności do powstawania niechcianych pryszczy.

Demakijaż wykonujemy bezpośrednio przed wykonaniem makijażu oraz przed snem. Jest to konieczne, gdyż po pierwsze: kosmetyki do makijażu muszą porządnie wchłonąć w oczyszczoną twarz, by całość wyglądała estetycznie. Drugą ważną sprawą jest fakt, że idąc spać musimy oczyścić skórę twarzy z wszelkich brudów, które nagromadziły się na niej w ciągu całego dnia. Na noc stosujemy kremy, które pomogą skórze odpocząć i zregenerować się na następny dzień.

Zacznijmy od demakijażu wykonywanego bez wody. Wiele z nas nie ma czasu na szorowanie twarzy nad kranem i decyduje się na specjalne kosmetyki. Najbardziej lubiane przez Polki kosmetyki do demakijażu bez wody to:
– pianki do demakijażu (np. VICHY)
– płyn do demakijażu (np. Ziaja)
– chusteczki do demakijażu (np. Cleanic)
– mleczko do demakijażu (np. Guerlain)
– tonik do demakijażu (np. Clinique).

Ceny poszczególnych wahają się od 7 do 200 złotych.

Wszelkie kosmetyki nakładamy lub ścieramy wacikiem. Jeżeli kosmetyk nie jest przeznaczony do demakijażu oczu, wówczas zmywamy makijaż jedynie na czole, policzkach i szyi. Mleczko do twarzy warto przez użyciem wstawić do lodówki – zimny kosmetyk podziała na naszą skórę kojąco.

Po demakijażu unikamy stosowania kremów nawilżających, gdyż tego typu kosmetyki zawierają już w sobie substancję nawilżającą. Nałożenie kremu po zastosowaniu mleczka bądź toniku spowoduje, że krem się nie wchłonie i zbryluje się. Niestarty i pozostawiony na twarzy może spowodować powstanie krostek.

Jeżeli wolimy demakijaż połączony z wodą, wówczas najlepiej sprawdzają się żele i kremy do demakijażu. Takie produkty mają w swojej ofercie firmy: Vichy, La Roche, Bioderma, Loreal, Ziaja, Avon, Oriflame oraz Clinique. Ceny poszczególnych wahają się od 10 do 50 złotych.

Jeżeli nie jest napisane na opakowaniu inaczej, wówczas preparat do demakijażu nakładamy na lekko nawilżoną wodą skórę twarzy i delikatnie masujemy do utworzenia pianki. Możemy to zrobić za pomocą palców bądź specjalnej gąbeczki do twarzy. Twarz wycieramy lekko ręcznikiem.

Po wykonaniu demakijażu powinnyśmy nawilżyć skórę twarzy kremem. Krem nawilżający stosujemy jedynie na oczyszczoną skórę – najlepiej po zastosowaniu żelu do demakijażu.

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów