Fitness

Gdzie w Polsce Aqua Aerobic?


Każda aktywna kobieta lubiąca pływanie powinna wypróbować Aqua Aerobicu. Jest to jedna z najciekawszych i najbardziej widowiskowych z form ćwiczeń. Wodny fitness – bo tak tłumaczymy po polsku – nie kosztuje wiele, a zainwestować powinnyśmy jedynie w wygodny strój kąpielowy. Odpowiadamy zatem na pytanie: gdzie w Polsce organizowane są zajęcia aerobicu?

Zacznijmy jednak od zalet wodnego fitnessu. Sport ten mogą uprawiać wszyscy – bez ograniczeń. Nawet, jeśli nie przepadasz za pływaniem (albo nawet się go boisz), to ćwiczenia wykonywane podczas zajęć nie polegają na zanurzaniu głowy. Aqua Aerobic zalecany jest szczególnie dla osób z nadwagą, osteoporozą oraz po urazach układu ruchu. Dlaczego?

Otóż woda wypiera ciało człowieka, co powoduje lekkość wykonywania ćwiczeń. Nawet ćwiczenia z ciężarkami nie sprawiają problemu, a walka z wodą sama w sobie jest ćwiczeniem. Aqua Aerobic polega na wykonywaniu pewnej choreografii, przypominającej zwykły aerobic. Trening możemy podzielić na dwa rodzaje:
– aerobic w wodze do pasa
– aerobic w wodzie do samej szyi – trudniejszy, gdyż woda daje opór na każdą poruszaną część ciała.

Zalety Aqua Aerobiku

Tutaj moglibyśmy wymieniać i wymieniać..spróbujemy opisać zalety treningu w wodzie w pigułce.

Aqua Aerobik ma przede wszystkim pobudzić układ krążenia i układ ruchu. Przy okazji doskonale pobudza układ oddechowy i wzmacnia siłę mięśniową układu oddechowego. Ćwiczenia w wodzie wysmuklają sylwetkę oraz poprawiają ogólną wytrzymałość organizmu. Jest to sport, który wymaga zaangażowania i regularności. W zamian dostajemy potężną dawkę endorfin i poprawiamy sobie samopoczucie.

Najważniejszą widoczną zaletą Aqua Aerobiku, to widoczna utrata tkanki tłuszczowej. Dlatego też na zajęcia powinny zapisać się osoby otyłe, lub walczące z widocznym cellulitem.

Gdzie na Aqua Aerobik?

Zajęcia wodnego fitnessu są organizowane przez wszystkie aqua parki w Polsce. Podobne oferty znajdziemy w basenach znajdujących się przy hotelach, miejskich ośrodkach sportu i gdzieniegdzie na pojedynczych basenach (np. przy szkołach). Koszt godziny ćwiczeń to ok. 25 złotych.

Pamiętaj, aby na zajęcia wybrać odpowiedni strój. Nie wybieraj stroju dwuczęściowego, gdyż wykonując wiele ruchów, może Ci się zsunąć lub odpiąć. Wybieraj stroje jednoczęściowe.