Uroda

Podkręć rzęsy – faceci to lubią!


Kompletny makijaż oczu wymaga nie tylko dokładnego pokrycia powiek cieniem, ale także staranne wytuszowanie rzęs. O tym, jak ważny jest to element opowiadamy w niniejszym artykule.

Wytuszowane rzęsy nadają spojrzeniu głębię. Nasze spojrzenie staje się wtedy bowiem kobiece, nieco tajemnicze – jest to istotna kwestia, gdy staramy się o względy u wybranka, gdyż to właśnie wzrok sprawia, że mężczyźni są nami zainteresowani. Starannie umalowane rzęsy są także estetyczne.

Prawidłowa pielęgnacja rzęs to nie tylko świetnie dobrana maskara, ale przede wszystkim ich nawilżanie. Jest to możliwe za pomocą olejku rycynowego. Wpływa on na rzęsy odżywczo, nadaje im naturalny i zdrowy wygląd. Stosowany od czasu do czasu wzmacnia je i oddziela od siebie, dzięki czemu uzyskujemy efekt podwojonej gęstości. Olejek w niewielkiej ilości nakładamy na szczoteczkę i dokładnie przeczesujemy (na górnej i dolnej powiece), by preparat znajdował się na każdym włosku. Czekamy, aż preparat się wchłonie, a nadmiar wycieramy delikatnie wacikiem. Nie stosujemy go bezpośrednio przed nałożeniem makijażu – najlepiej jest to zrobić na noc!

Malowanie rzęs nie jest taką prostą sprawą. Ważne jest oczyszczenie włosków przed nałożeniem tuszu, dlatego przeczesujemy rzęsy czystą szczoteczką, usuwając z nich pyłek bądź nadmiar kremu. Dobrze jest je też lekko przypudrować. Tusz nakładamy od nasady do końcówki, poruszając szczoteczką na boki. Musimy jednocześnie porozdzielać sklejone tuszem włoski. Efekt pogrubienia zdobędziemy tuszując je dwa razy.

W zależności od naszych potrzeb, możemy zastosować:
– tusz wydłużający rzęsy
– tusz pogrubiający rzęsy
– tusz nadający efekt 3D
– tusze kolorowe.

Obecnie modne jest tuszowanie rzęs kolorowymi kosmetykami. Najmodniejsze są: biały, niebieski oraz brązowy tusz. Tusze te stosujemy głównie na wydarzenia nieoficjalne.

Chcąc mieć niewiarygodnie długie rzęsy powinnyśmy zaopatrzyć się w zalotkę. Jest to nieoceniona pomoc przy wydłużaniu krótkich włosków. Efekt zawsze gwarantowany! Po użyciu zalotki wystarczy cienką warstwą tuszu ufarbować rzęsy. Musimy zrobić to szybko, gdyż efekt zachowamy dopiero wtedy, gdy wygięte włoski szybko usztywnimy (tuszem właśnie).

A ty jakiego tuszu używasz najchętniej?

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów