Uroda

Pielęgnacja skóry w lecie


W wakacje każdy ma obowiązek zadbać o swoje zdrowie w równym stopniu co w zimie. Powinniśmy wzmocnić odporność, dbać o dietę i zadbać o naszą skórę. Przedstawiamy krótki poradnik z najważniejszymi informacjami o skórze, które powinnaś wiedzieć wyruszając na wakacje.

Skórę w wakacje należy przede wszystkim stale nawilżać – najlepiej od wewnątrz, pijąc duże ilości wody (conajmniej 2 litry dziennie!). Słońce i długotrwałe powodują przesuszenie się skóry, dlatego nie powinnyśmy zapominać o nawilżających balsamach i kremach. Warto mieć pod ręką balsamy po opalaniu, które dodatkowo dbają o trwałość opalenizny. Kupując tego typu kosmetyki sprawdźmy czy zawierają w swoim składzie kwas hialuronowy, algi, chitozyna lub odżywiające skórę wit. A i E.

Skórę spaloną słońcem należy ratować od razu – ratować, gdyż promieniowanie UV jest bezlitosne dla włókien kolagenu i elastyny. Po zejściu ze słońca powinnyśmy przez kolejne kilka dni smarować czerwone miejsca intensywnie nawilżającym balsamem po opalaniu z alantoiną. Alantoina to substancja, dzięki której naskórek szybciej się regeneruje i pobudza komórki wzrostu.

Piękna opalenizna najlepiej prezentuje się na czystej i gładkiej skórze, dlatego warto zrobić sobie (conajmniej raz w tygodniu) peeling ciała. Bez obaw – opalenizna nie zejdzie razem z naskórkiem, gdyż komórki zawierające melaninę znajdują się w głębszych warstwach skóry. Jaki peeling najlepiej nadaje się do skóry? Warto spróbować peelingu gruboziarnistego, który nie dość, że zetrze martwy naskórek, to dodatkowo jego aplikowanie działa jak masaż. Pamiętajmy, by nie wykonywać peelingu zaraz po opalaniu – dajmy skórze się zagoić. Aplikacja na czerwoną skórę jest bolesna i nie da żadnych efektów.

Jadąc na wakacje w miejsce publiczne, zadbajmy o ochronę skóry stóp, rąk i miejsc intymnych. Korzystanie z tych samych urządzeń sanitarnych (prysznica, wanny, umywalki lub toalety) może doprowadzić do grzybicy. Najczęściej dzieje się tak na basenach. Warto mieć wówczas ze sobą dezodoranty przeciwko grzybicy. Aby nie przywieźć ze sobą nieestetycznej pamiątki z wakacji, pamiętaj by nosić przewiewną odzież i obuwie, nie korzystać z cudzych ręczników (ani tym bardziej bielizny), dokładnie wycierać ciało po kąpieli i nie mierzyć obuwia na gołą stopę. Nie chodźmy także boso po basenie.

(źr. Mapa-Polski.org)

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów