Uroda

Pielęgnacja skóry po depilacji


Jak powinna wyglądać wydepilowana skóra? Oczywiście powinna być gładka i wręcz lśnić. Niestety, nie zawsze się tak dzieje. Wosk wyrywa włoski ze skóry, maszynka czasem tnie, kremy do depilacji uczulają – co zrobić by skóra bez włosów wyglądała rewelacyjnie?

Najważniejszą zasadą depilacji jest – nie rób tego na suchą skórę! To częsty błąd. W pośpiechu, robiąc 5 rzeczy na raz, sięgamy po środek depilujący i bez przygotowania skóry depilujemy włoski. Niestety, mamy później tego efekt – czerwona skóra, zadrapania lub zacięcia od maszynki.

Jeśli po zastosowaniu depilatora nasza skóra jest zaczerwieniona i wystąpiły jakiekolwiek zmiany, musimy przejść na łagodniejszą formę depilacji. Obecnie za taką się uznaje maszynkę. Jeśli skóra po depilacji nie ma podrażnień, ani żadnych zmian, należy ją odżywić i nawilżyć. Warto spróbować balsamu wyrównującego, który nada skórze większej gładkości i połysku. Uniwersalnym środkiem stosowanym na świecie po deopilacji jest… oliwka! Nie dość, że nawilża, to pozostawia uczucie gładkości, a także nadaje skórze połysku. Warto stosować ją zwłaszcza do depilacji woskiem. Pamiętaj – nie przesadź z nadmiarem kosmetyku, gdyż będzie po Tobie spływał.

Jakiekolwiek podrażnienia można załagodzić specjalnymi preparatami łagodzącymi. Na rynku znajduje się wiele balsamów ochronnych, które zapobiegają powstawania stanów zapalnych – nie pojawiają się wówczas krostki. Wszelkie powstałe po depilacji rany należy natychmiast zdezynfekować.

Zarówno wosk, jak i elektryczny depilator, mają za zadanie wyrwać włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu nie odrastają one tak szybko. Aby efekt gładkiej skóry utrzymał się dłużej, warto zastosować preparaty po depilacji wydłużające czas odrastania włosa (AVON), dzięki czemu możemy cieszyć się gładką skórą nawet cztery tygodnie.

Pamiętaj, by po depilacji nie opalać się przez godzinę.

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów