Uroda

Ocet jabłkowy wpłynie na Twoją urodę!


Ocet jabłkowy to naturalnie pozyskany rodzaj octu, który wykorzystywany jest w medycynie ludowej, kulinariach i jako pomocnik przy odchudzaniu. Spożywany regularnie poprawia kondycję włosów, paznokci, układu trawiennego oraz wzmacnia odporność. Może być wykorzystywany jednorazowo – np. do masażu ciała lub leczenia wielu dolegliwości. Dziś zachęcamy Was do przygotowania własnego octu w domu i wykorzystania go do celów kosmetycznych!

Ocet jabłkowy jest znany od stuleci, jako jeden z najlepszych uniwersalnych środków leczniczych. Pomaga np. przy:
– niedoborze potasu,
– zaburzeniach oddychania (wówczas można zastosować inhalację z dodatkiem octu),
– częstym odbijaniu,
– wzdęciach,
– zapaleniach pęcherza moczowego,
– oparzeniach słonecznych,
-dolegliwościach kobiecych.

Octu jabłkowego nie należy jednak stosować zamiennie z lekami. On jedynie wspiera działanie leków, lub pomaga przy niewielkich dolegliwościach. Dokładnie opisuje to Margot Hellmiss w swojej książce pt. Ocet jabłkowy dobry dla zdrowia:

– Ocet nie jest panaceum na wszelkie choroby, mimo że wiele osób tak uważa. Wszelkie zdrowotne problemy, które utrzymują się dłużej niż trzy dni, lub są połączone z silnymi bólami albo wysoką gorączką wymagają konsultacji lekarskiej. W tych sytuacjach nie należy sięgać po domowe leki – czytamy w książce.

Przepis na ocet jabłkowy

Ocet możesz dostać w sklepie w formie płynu, lub w aptece – w tabletkach. Najlepiej jednak, jeżeli wykonasz go sama w domu. Pamiętaj, by użyć słodkich jabłek.

Składniki: 5 kg jabłek, 1 gram suchych drożdży winiarskich, ocet zarodowy (do zdobycia w sklepie winiarskim).

Z jabłek odrzuć te nadpsute i poobijane, po czym wszystkie umyj. Pokrój i wyciśnij z nich sok (np. w sokowirówce). Zarówno sok jak i odpady wlej do dużego szklanego naczynia. Dodaj drożdże, po czym szczelnie zamknij całe naczynie. Naczynie odstaw na około miesiąc – musi przebywać w temp. od 18 do 20 stopni celsjusza. Od tej pory obserwuj co się dzieje z moszczem – po kilku dniach pojawi się piana, która stopniowo zacznie opadać na dno. Gdy opadnie cała, wówczas należy szybko przelać moszcz do szerokiego płackiego naczynia. Dodajemy ocet zarodowy. Naczynie odstawiamy w ciepłe miejsce (maksymalnie 28 stopni) i przykrywamy lnianą ściereczką. Raz dziennie potrząsamy naczyniem. Po trzech tygodniach smakujemy powstały ocet i jeżeli uzyskamy smak na którym nam zależy – przefiltrowujemy i przelewamy do szklanych butelek.

Jak ocet jabłkowy wpływa na urodę?

Jeżeli nie chcesz wydawać fortuny na drogie kosmetyki, wówczas możesz zastosować ocet jabłkowy, który dzięki swoim właściwościom poprawia stan skóry.

Po pierwsze – ocet świetnie wpływa na stan stóp. Osoby borykające się z grzybicą mogą moczyć stopy w wodzie wymieszanej z octem (na 1 litr wody – filiżanka octu i pół filiżanki soli). Dodatek soli pozwoli na wchłonienie dezynfekującego octu. Dobre są także kompresy na zmienioną skórę na stopach – wówczas wacik nasączamy czystym octem i przykładamy do zmienionych partii stóp.

Osoby borykające się z wypryskami mogą przemywać octem twarz raz dziennie. Podobnie można robić ze wszelkimi zmianami skórnymi powodowanymi wysypką. Dobrze jest od czasu do czasu wykonać kąpiel z dodatkiem octu jabłkowego – wyregulujemy w ten sposób kwasowość skóry. Na wannę pełną wody stosujemy filiżankę octu.

Ocet wpływa także na żylaki – aby zmniejszyć ich widoczność możemy nacierać nogi octem codziennie przed snem. Preparat zadziała, tylko musimy pozwolić skórze wchłonąć czysty ocet. Zabieg możemy wykonać profilaktycznie.

Dołączenie octu do codziennej diety (w postaci wypijanej przed posiłkiem wody z dodatkiem octu) spowoduje poprawę stanu skóry, włosów, paznokci oraz wesprze walkę z uporczywym cellulitem. Ocet pomoże osobom z nadmierną potliwością. A czy Ty już wypróbowałaś ocet? Jakie masz doświadczenia? Czekamy na wasze komentarze!

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów