Fitness

Nordic walking – na zdrowie!


Jest to sport dla każdego. Co roku zyskuje nowych sympatyków i co chwilę słyszymy o nowym klubie, który zachęca do wspólnych marszów z charakterystycznymi kijkami. W Czym tkwi fenomenNordic Walking?

Na pewno nie raz widziałeś osoby, które spacerowały po ulicy, podtrzymując się na dwóch kijkach, podobnych do tych, które używają narciarze. Tego typu kije odciążają stawy i pomagają w leczeniu schorzeń związanych ze stawami. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak – stawy ćwiczone podczas marszu z kijkami przestają odczuwać obciążenie i nadwyrężenie.

Masz z kijkami angażuje mięśnie niemal całego ciała. Wzmocnione zostają szczególnie mięscie ramion, pleców, nóg i pośladków. Marsz pomaga osobom odchudzającym się – dzięki niemu można spalić zbędne kalorie.

O tym, że Nordic Walking korzystnie wpływa na kondycję sportowców, zapewniają wszyscy, którzy czynnie uprawiają ten sport. Przykładem może być Klub Aktywnych ART-FIT z Lubartowa. Osoby należące do klubu organizują marsze i wycieczki krajoznawcze, podczas których zapoznają mieszkańców powiatu lubartowskiego z możliwościami, jakie daje Nordic Walking. W klubie udzielają się zarówno nastolatkowie, jak i osoby starsze.

(źr. Mapa-Polski.org)