Uroda

Masaż dla urody w…saunie!


Jeśli marzysz o kojącym masażu, wypróbuj ofertę sauny! Niemal w każdej znajdują się warunki do wykonania choćby chwilowego masażu. Dzięki połączeniu ciepłego powietrza oraz odpowiednich przyrządów, staniesz się wypoczęta, zrelaksowana i odstresowana jak nigdy!

Sauna znajduje się niemal przy każdym basenie w Polsce. Od wieków była otwierana w miejscach uprawiania sportów, gdyż po ciężkim treningu nic tak nie relaksuje napiętych mięśni jak gorące powietrze. Obecnie w Polsce można skorzystać z oferty:
– sauny parowej
– sauny suchej
– sauny mokrej.

Korzystanie z sauny ma wiele zalet. Przede wszystkim odblokowują się gruczoły łojowe, dzięki czemu organizm pozbywa się nadmiaru sebum. Powinny z niej zatem korzystać osoby odchudzające się. Gorące powietrze sauny wspiera walkę z cellulitem i wydziela nadmiar soli ze skóry. Dzięki temu cera staje się oczyszczona, a my mamy wrażenie jakbyśmy byli lżejsi. Według mieszkańców Skandynawii, miłośników sauny, gorąca para spowalnia procesy starzenia się. Hartujemy poprzez nią organizm i podnosimy ogólną odporność organizmu.

Z sauny powinniśmy korzystać co najmniej raz w tygodniu. Nie ma ograniczeń wiekowych wśród użytkowników. Istnieje natomiast kilka przeciwwskazań zdrowotnych dla korzystania z sauny, a są nimi przede wszystkim nadciśnienie tętnicze, nowotwory złośliwe, niewydolność krążenia, choroby organiczne układu nerwowego, płuc, nerek, wątroby, jaskra, daltonizm oraz grzybica.

Podczas przesiadywania w saunie warto wykonać masaże: stóp, pleców, nóg, brzucha oraz głowy. Pomocne mogą być do tego przyrządy, takie jak szczotki, drewniane masażery, drapaki do pleców oraz tradycyjna szczotka do włosów. Ważne jest, by w tym czasie nie korzystać z żadnych kosmetyków! Dopiero po prysznicu w ciało wklepujemy kremy bądź preparaty nawilżające!

Istnieją w Polsce miejsca, gdzie masaż w saunie zostanie wykonany przez wyszkolonego specjalistę – za pomocą specjalistycznych masażerów wykona on wielorodzajowe masaże pleców, stóp i głowy o różnym natężeniu. Jest to usługa niesamowicie odprężająca, jednak kosztowna – za półgodzinny masaż przyjdzie nam zapłacić nawet 150 złotych.

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów