Uroda

Jak pielęgnować zęby?


Stan zębów nie tylko wpływa na wygląd, ale także świadczy o naszym zdrowiu. Brak pielęgnacji dziąseł oraz bagatelizowanie objawów choroby zębów może skończyć się ich utratą, a następnie wstawieniem sztucznej szczęki. Jak zatem dbać o zęby, by służyły nam jak najdłużej?

Najważniejsza jest codzienna pielęgnacja zębów, a mianowicie ich mycie po każdym posiłku. Pastę – dostosowaną do naszych potrzeb – szorujemy za pomocą szczoteczki przez co najmniej trzy minuty, zwracając uwagę na dalsze zęby oraz szczeliny między nimi. Dodatkowo warto wyszczotkować policzki, podniebienie oraz język, gdyż na nich też osadzają się bakterie.

Warto zwrócić uwagę na samą szczoteczkę. Wyróżniamy kilka typów włosia: miękkie, średnie i twarde. Miękkie przeznaczone są dla osób mających problem z krwawiącymi dziąsłami. Średnie powinny wybrać osoby chcące dokładnie wyczyścić jamę ustną. Twarde włosie polecane jest podczas walki z kamieniem nazębnym.

Gdy jedzenie oraz napoje powodują na zębach osad, szybko możemy go usunąć za pomocą nici dentystycznych. Kamień nazębny możemy usunąć w gabinecie dentystycznym. Ważne jest także płukanie zębów specjalistycznym płynem. Usuwa on resztki pokarmu, niszczy bakterie oraz przywraca odpowiedni odczyn pH w ustach.

Gdy nie mamy możliwości umycia zębów po każdym posiłku, dobrze jest zaopatrzyć się w gumę do żucia. Działa oczyszczająco (z resztek) oraz poprawia świeżość oddechu. Należy jednak zaznaczyć, że właściwości gumy działają jedynie przez 10 minut, dlatego nie powinniśmy jej trzymać w ustach dłużej, niż ten umowny czas.

Codzienna pielęgnacja to tylko początek – bez niej nie jesteśmy w stanie zadbać o ładny i estetyczny uśmiech. Aby go zachować na dłużej konieczna jest pomoc lekarska, a dokładnie dentystyczna. Przynajmniej raz na pół roku odwiedzamy dentystę w celu skontrolowania stanu uzębienia. W przypadku wykrycia jakichkolwiek zmian, bądź uszkodzeń należy natychmiastowo rozpocząć leczenie.

Jak uzupełnić luki w uzębieniu?

Nie jedna z was przeżyła niemiły zabieg usuwania zęba. Braki w uzębieniu można uzupełnić na wiele sposobów. Nowoczesna protetyka jest tak dobrze rozwinięta, że zabiegi uzupełniające stają się przyjemnością i są dowodem na dbałość o własny wygląd. Protetyk jest znany nawet nastolatkom, które już we wczesnym wieku chcą poprawić i upiększyć swój uśmiech. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów