Diety

Dieta Colette Lefort


Inaczej dieta francuska. Opracowana została przez dietetyczkę Colette Lefort, która zaleciła spożywanie trzech posiłków dziennie. Stanowi jedną z najprzyjemniejszych diet odchudzających jakie wymyślono. Opiera się na gotowanych produktach, które jemy do woli.

Dieta Colette Lefort ma za zadanie pomóc nam w skutecznym odchudzaniu. Jest to praca długofalowa i nie oczekujmy natychmiastowych efektów. Musimy w końcu stracić wszystko to, co gromadziliśmy w swoim organizmie od wielu lat.

Zasady diety Colette Lefort

Najważniejszą zasadą diety jest nie łączenie ze sobą w jednym daniu węglowodanów i białek. Tak, na początku jest to trudne, ale wystarczy, że do produktu węglowodanowego (lub białkowego) dodasz warzywa. Z czasem zobaczysz, że potrawy nabierają koloru, smaku, a także nauczysz się odpowiedniego łączenia składników ze sobą, przez co będziesz tworzyła własne ulubione menu.

Wszelkie posiłki jemy do woli – najlepszy jest ten pierwszy stan nasycenia. Porcje przygotowujemy tak jak zawsze, albo nawet i nieco więcej – w końcu musimy dodać organizmowi energii, skoro ograniczyliśmy jedzenie do trzech razy w ciągu dnia. Nie popadajmy w skrajność i nie nakładajmy sobie za wiele. Jeżeli będziemy zapychać się, nawet gdy dania będą przygotowywane według zasad, to wydłużymy okres odchudzania.

Trzy posiłki dziennie to niewiele. Co zrobić gdy brakuje nam energii? W diecie Lefort dozwolona jest tylko JEDNA przekąska. Jemy bowiem..TWAROŻEK. Ale nie gotowy z kubeczka, a prawdziwy ze śmietanką i niewielką ilością soli. Możemy go zagryzać rzodkiewką lub podawać ze szczypiorkiem. Oprócz twarożku wypijamy duże ilości wody mineralnej.

Dania przygotowywane w trakcie diety nie mogą zawierać tłuszczu. Całkowicie rezygnujemy ze smażonych potraw oraz półproduktów. W książce kucharskiej wynajdujemy potrawy gotowane normalnie lub na parze. Unikamy jednak sosów. Kategorycznie zabronione są wszelkie słodycze, alkohol oraz fast foody.

Po każdym posiłku pijemy niesłodzoną kawę lub herbatę. W międzyczasie sięgamy wyłącznie po wodę mineralną.

Przykładowy jadłospis diety Colette Lefort

Śniadanie: koktajl truskawkowy + niesłodzona kawa
Obiad: pieczone na ruszcie chude mięso + szklanka gotowanej fasolki szparagowej + niesłodzona herbata
Kolacja: jajko gotowane na miękko + sałatka ze świeżym ogórkiem (bez żadnego sosu!) + niesłodzona herbata

Diety
Dieta selerowa
Diety
Dieta pomarańczowa
Diety
Dieta ogórkowa