Uroda

Czym utrwalić fryzurę?


Szykujesz się na imprezę? A może będziesz po prostu zajęta w ciągu dnia i potrzebujesz dobrego utrwalenia swojej fryzury? Proponujemy ci kilka kosmetyków, dzięki którym twoje włosy będą ułożone przez wiele godzin – bez względu na pogodę, czy aktywność ruchową!

Lakier do włosów utrwalający fryzurę – najprostsza metoda utrwalenia fryzury. Niemal każda firma kosmetyczna oferuje lakiery, które zostają podzielone ze względu na poziom utrwalenia. Skala sięga pięciu, a im wyższą liczbę posiada na opakowaniu, tym mocniejsze ma działanie. Oczywiście firmy są różne i nie wszystkie dzielą swoje produkty na poziom działania, jednak my polecamy kosmetyki tych firm, które taki podział stosują.

Pianka do włosów – jest podstawą do przygotowywania fryzur świątecznych, mających przetrwać całonocną zabawę (weselną, sylwestrową, studniówkową itp.). Najlepiej sprawdzają się kosmetyki do nakładania na mokrą głowę – wówczas fryzura w czasie suszenia automatycznie utrwala się i modeluje.

Utrwalająca guma do włosów – kosmetyk ten naprawdę utrwala. Świetnie sprawdza się przy finezyjnych fryzurach, nierównomiernym cięciu i długich pasmach. Dobrej jakości guma nie skleja włosów, ani ich nie przeciąża.

Żel do włosów – stosowany w niewielkich ilościach pomaga wygładzić fryzurę, nadać jej charakter poprzez postawienie włosów oraz ułożyć włosy tak, by przylegały do reszty tworząc nieskazitelnie ułożone pasma. Niegdyś był to kosmetyk rozchwytywany wśród młodzieży, bez którego nie dało się ułożyć włosów, dziś stosuje się go wyłącznie do kosmetycznych zmian po skończeniu przygotowań.

Spraye utrwalające – stanowią nowość na kosmetycznym rynku i w porównaniu z lakierami, mają korzystny wpływ na sam włos. Podczas, gdy lakier osiada na włosach, spray wchłania się, przez co utrwala fryzurę nieporównywalnie lepiej. Obecnie do kupienia są spraye nawilżające, nabłyszczające, koloryzujące i wiele innych.

Nie tylko kosmetyki utrwalają włosy. Na stałość fryzury wpływają przede wszystkim przyrządy jakich używamy do ich układania. Warto zainwestować w dobrej jakości lokówkę, prostownicę oraz wałki.

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów