Uroda

Bądź uparta by pozbyć się cellulitu!


Która z nas nie ma cellulitu? Niemal każda – nie każdej on jednak przeszkadza. Dla kobiet, które mają dość skórki pomarańczowej przygotowaliśmy mini-poradnik, jak skutecznie pozbyć się niechcianej lipodystrofii.

Lipodystrofia to nadmiar tłuszczu zdromadzony w tkance łącznej. Jest to naturalna cecha, jednak dla wielu kobiet jest ona po prostu nie do zaakceptowania. Cellulit pojawia się po okresie dojrzewania i widoczny jest w postaci nierównej, pofałdowanej powierzchni na skórze ud, pośladków, bioder i ramion. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból.

Metod na zlikwidowanie cellulitu jest wiele. Można to zrobić w gabinetach kosmetycznych, np. poddając się zabiegowi Endermologii. Metoda ta polega na stosowaniu podciśnienia z równoczesnym precyzyjnym masażem mechanicznym, wykonywanym za pomocą specjalnych rolek. Różnorodność jej zastosowań pozwala dostosować terapię do odpowiednich zarówno partii, jak i potrzeb, ciała. Zabiegi w gabinetach kosmetycznych mają jednak swoją cenę – nie są więc dostępne dla wszystkich.

Na szczęście cellulit można zbić także w domu, metodą na tzw. upartego. W sklepach dostaniesz rozmaite kremy i balsamy antycellulitowe, które wspomogą Twoją walkę z niechcianą skórką pomarańczkową. Zazwyczaj w ich składzie znajdują się kofeina, algi morskie oraz wyciągi roślinne z bluszczu. Metoda na upartego polega na systematycznym wsmarowywaniu kremów antycellulitowych w skórę, wykonując przy tym masaże i ćwiczenia. Masaż jest bardzo istotną czynnością całego procesu, gdyż pobudza on krążenie krwi i wspomaga odprowadzanie limfy i wody z tkanek. Rezultaty są widoczne po 6-8 tygodniach. Warto wówczas zmienić nawyki żywnościowe, gdyż pozbywanie się cellulitu powinno odbywać się dwojako: od zewnątrz i od wewnątrz.
A może Ty masz sprawdzony sposób na pozbycie się cellulitu?

Uroda
Olej z nasion konopi do włosów