Fitness

6 Weidera


Słynna już szóstka Weidera niejednego człowieka na ziemi przyprawiła o zawrót głowy. Jest to jeden z najlepszych treningów na świecie. Ma miliony zwolenników i tylko garstkę przeciwników. Ty też spróbuj, a gwarantujemy Ci płaski brzuch w jeden miesiąc!

Najważniejsze w szóstce są: systematyczność i dokładność ćwiczeń. Jest to trening trwający conajmniej 42 dni. Regularne ćwiczenia powodują, że efekt widoczny jest po 10-14 dniach od daty rozpoczęcia ćwiczeń. Ćwiczenia dają efekt nawet jeżeli nasza dieta nie należy do idealnych. Warto jednak zmienić nieco nawyki żywieniowe i zacząć dietę zawierającą więcej warzyw, owoców i chudego mięsa (polecamy DIETA ROZDZIELNA).

Trening Weidera polega na powstarzaniu pełnej serii ćwiczeń. Pierwszego dnia treningu wykonujemy jedną pełną serię ćwiczeń. Do 3-4 dnia powstarzamy dwie serie, a następnie do końca treningu trzy serie. Jedna seria to zestaw cześciu ćwiczeń. Każde ćwiczenie powtarzamy:
– do szóstego dnia teningu 6 powtórzeń
– do dziesiątego dnia treningu 8 powtórzeń
– do czternastego dnia treningu 10 powtórzeń
– do osiemnastego dnia treningu 12 powtórzeń
– do dwudziestego drugiego dnia treningu 14 powtórzeń
– do dwudziestego szóstego dnia teningu 16 powtórzeń
– do trzydziestego dnia treningu 18 powtórzeń
– do trzydziestego czwartego dnia treningu 20 powtórzeń
– do trzydziestego ósmego dnia treningu 22 powtórzenia
– do czterdziestego drugiego dnia treningu 24 powtórzenia

Ćwiczenie I: połóż się na plecach i połóż ręce wzdłóż tułowia. Unoś na przemian obie nogi, zginając je w kolanie, by utworzyły kąt prosty (90 stopni). W tym samym czasie unieś barki i łopatki. Wytrzymaj tak 3 sekundy.

Ćwiczenie II: pozycja jak w ćwiczeniu I, jednak podnoś obie nogi.

Ćwiczenie III: pozycja jak w ćwiczeniu I. Załóż ręce za głowę i uność na przemian obie nogi, zgnając je w kolanie, by utworzyły kąt prosty (90 stopni). Wytrzymaj tak 3 sekundy.

Ćwiczenie IV: pozycja jak w ćwiczeniu II. Podnoś obie nogi, a ręce załóż za głowę. Wytrzymaj tak 3 sekundy.

Ćwiczenie V: ręcę załóż za głowę. Unieś barki i łopatki, wykonując w tym czasie nożyce przez 3 sekundy.

Ćwiczenie VI: w tym samym momencie podnieś wyprostowany tułów i nogi nieco do góry. Wytrzymaj w tej pozie przez 3 sekundy.